2

 POLSKI ZWIĄZEK BRYDŻA SPORTOWEGO

I Liga Drużynowych Mistrzostw Polski 2009/10

Komunikat WG po round robin

 

 

 

do wydruku

bieżąca sytuacja
 

Po zakończeniu round-robin liga została umownie podzielona na cztery grupy A (1÷4), B (5÷8),
C
 (9÷12) i D (13÷16).

Przy wyborze przeciwnika w każdej utworzonej "czwórce", w każdej fazie rozgrywek obowiązuje generalna zasada, że drużyna z miejsca 1. wybiera przeciwnika z miejsc 3-4.

Kapitanowie drużyn z miejsc 1. (wybór z 3-4), 5. (wybór z 7-8) oraz 9. (wybór z 11-12) proszeni są o podanie przeciwnika do play-off.

E-mail: Sławek Latała: latala@pzbs.pl, kom. 501 162 924.

Informacja o parach play-off zostanie umieszczona w internecie.

Termin rozegrania pierwszego meczu dla drużyn z grup A i B (1÷8) - 8 marca.
Zgłoszenie przeciwnika do 31 stycznia. Po tym terminie będzie obowiązywać rozstawienie 1-4, 2-3 (odpowiednio dla każdej grupy).
Jeśli drużyny nie ustalą terminu i miejsca spotkania, wówczas
- albo będzie obowiązywać regulaminowy termin 4. zjazdu II ligi czyli 6-7 lutego, a mecz odbędzie w najkorzystniejszym kotle II ligi
- albo Wydział Gier zaproponuje dwa terminu do wyboru.

 

Termin rozegrania drugiego meczu dla drużyn z grup A i B (1÷8) - 15 kwietnia.
Zgłoszenie przeciwnika do 10 marca. Po tym terminie będzie obowiązywać rozstawienie 1-4, 2-3 (odpowiednio dla każdej grupy zgodnie z zasadą: o wyższej pozycji decyduje miejsce po round-robin)
Jeśli drużyny nie ustalą terminu i miejsca spotkania, wówczas
- albo będzie obowiązywać regulaminowy termin 5. zjazdu II ligi czyli 12-14 marca, a mecz odbędzie w najkorzystniejszym kotle II ligi
- albo Wydział Gier zaproponuje dwa terminu do wyboru.

 

Termin rozegrania meczu dla drużyn dla drużyn z grupy C (9÷12) - 14 marca.
Zgłoszenie przeciwnika do 28 lutego. Po tym terminie będzie obowiązywać rozstawienie 1-4, 2-3 (odpowiednio dla każdej grupy zgodnie z zasadą: o wyższej pozycji decyduje miejsce po round-robin)
Jeśli drużyny nie ustalą terminu i miejsca spotkania, wówczas
- albo będzie obowiązywać regulaminowy termin 5. zjazdu II ligi czyli 12-14 marca, a mecz odbędzie w najkorzystniejszym kotle II ligi
- albo Wydział Gier zaproponuje dwa terminu do wyboru.

 

Drużyny z miejsc 13÷16 kontynuują round-robin (mecz i rewanż) 12-14 marca.
Miejsce zostanie niebawem wyznaczone.

 

Drużyny I ligi grające w barażach z wicemistrzami poszczególnych grup II lig są gospodarzami i umawiają mecze indywidualnie.

 

Drużyny, umówione na mecze play-off, proszone są o podanie miejsca i terminu spotkania oraz informacji o sędziowaniu.
Sędzia nie jest niezbędny, acz zalecany.
Koszty ryczałtu sędziowskiego pokrywa PZBS.

Finał ligi z uwagi na kolizję z German Bridge Team Trophy i Bonn Cup został przesunięty na 1-3 maja.

Wydział Gier zastrzega sobie prawo do ostatecznych i obligatoryjnych rozstrzygnięć odnośnie miejsca i terminu każdego meczu.

(-) Marian Wierszycki
Przewodniczący Wydziału Gier

 

 

Po RR I LIGA 2009/10 - bieżąca sytuacja
termin
1 MRĄGOWIA SI Mrągowo finalista
2 MYONI Warszawa repasaże
3 AUGURI Warszawa finalista
4 CONSUS Kalisz repasaże
5 KS UNIA WINKHAUS Leszno repasaże
6 SPÓJNIA Warszawa repasaże
7 WZBS Łódź 7. miejsce w sezonie 2009/10
8 KS AZS POLITECHNIKA I WROCŁAW 8. miejsce w sezonie 2009/10
9 SDK - Hotel SENATOR - RAF Starachowice baraże o utrzymanie
10 SFORA CIBORA Kraków baraże o utrzymanie
11 DĄBRÓWKA STARKA Poznań 9. miejsce w sezonie 2009/10
12 CATMAN-TAURUS BRIDGE TEAM 1 Poznań 10. miejsce w sezonie 2009/10
13 DARLES SANTERM Gdańsk spadek, 16. miejsce w lidze w sezonie 2009/10
14 KATOK SL Mińsk baraże o utrzymanie
15 PIAST Gliwice spadek, 15. miejsce w lidze w sezonie 2009/10
16 E-SERVICE Lublin baraże o utrzymanie


Awans do I ligi:

 KRAJEWSKI Łowicz, Chemik Megazec Bydgoszcz, Elektromontaż Rzeszów, CBA Czechowice-Dziedzice.


Grupa A (1÷4) - termin rozegrania meczu - 8 marca
(zgłoszenie przeciwnika do 31 stycznia)

zwycięzcy awansują do finałowej czwórki, przegrani grają w repasażach ze zwycięzcami meczów w grupie B
mecz po RR Drużyna C/O 1 2 3 4 5 6 Razem
1 1 MRĄGOWIA SI Mrągowo 7,2 15
0 8
44
24
34
132,2
4
CONSUS Kalisz 0 16
20
7
14
3
22
82

 
mecz
Drużyna C/O 1 2 3 4 5 6 Razem
2 2 MYONI Warszawa 7,2 8
20
22
25
17
-
99,2
3
AUGURI Warszawa 0 38
46
28
40
24
-
176

Grupa B (5÷8) - termin rozegrania meczu - 8 marca

zwycięzcy grają w repasażach z przegranymi z grupy A, przegrani zakończą rozgrywki na miejscach 7, 8
mecz po RR Drużyna C/O 1 2 3 4 5 6 Razem
3 5 KS WINKHAUS UNIA Leszno 7,2 17
45
49
34
42
-
194,2
7
WZBS Łódź 0 35
13
22
13
17
-
100

 
mecz
Drużyna C/O 1 2 3 4 5 6 Razem
4 6 SPÓJNIA Warszawa 7,2 13
12
22
48
24
38
164,2
8
AZS POLITECHNIKA Wrocław 0 14
25
27
15
25
15
121

Grupa C (9÷12) - termin rozegrania meczu - 14 marca
(zgłoszenie przeciwnika do 10 marca)

zwycięzcy kończą rozgrywki na miejscach 9, 10, przegrani zagrają w barażach o utrzymanie
mecz po RR Drużyna C/O 1 2 3 4 5 6 Razem
5 9 SDK HOTEL SENATOR RAF Starachowice 7,2 9
18
42 17
30
18
141,2
11
DĄBRÓWKA STARKA Poznań 0 31
0
23
41
14
34
143

 
mecz
Drużyna C/O 1 2 3 4 5 6 Razem
6 10 SFORA CIBORA Kraków 7,2 9
25
36
20
18
13
128,2
12
CATMAN-TAURUS BRIDGE TEAM 1 Poznań 0 14
23
44
20
1
56
158

Grupa D (13÷16) kontynuuje round-robin (mecz i rewanż), 12-14 marca

pierwsze dwie drużyny zagrają w barażach o utrzymanie, ostatnie dwie spadną z I ligi.
Wyniki, Kliknij na rundę poniżej, żeby zobaczyć jej wyniki.

mce Drużyna c/o 1
 2
3
4
 5
6
VP


1 E-SERVICE Lublin 194 14
12
18
11
23
21
293

2 KATOK SL Mińsk 194 16
18
19
16
18
9
290

3 PIAST Gliwice 194 16
12
12
19
12
19
284

4 DARLES SANTERM Gdańsk 194 14
18
11
14
7
11
269

Repasaże (grupy A i B) - termin rozegrania meczu - 15 kwietnia
(zgłoszenie przeciwnika do 10 marca)

zwycięzcy awansują do finałowej czwórki, przegrani zakończą rozgrywki na miejscach 5, 6
mecz po RR Drużyna C/O 1 2 3 4 5 6 Razem
7 2
MYONI Warszawa 7,2





7,2
6
SPÓJNIA Warszawa 0





0

 Mecz repasażowy Consus - Unia odbędzie się w Łodzi w dniach 10-11 kwietnia
mecz
Drużyna C/O 1 2 3 4 5 6 Razem
8 4
CONSUS Kalisz 7,2





7,2
5
KS WINKHAUS UNIA Leszno 0





0