Do brydża w sieci nie wystarczy zwykła przeglądarka, potrzebny jest bardziej wyspecjalizowany program. Problem można rozwiązać na kilka sposobów, ten zastosowany na BridgeBase wydaje się być optymalny.

 1. Najpierw musimy zainstalować oprogramowanie. Klikamy w jeden z linków poniżej:
 2. Pojawi się okienko

  Wybieramy "Otwórz", żeby od razu zainstalować lub "Zapisz" żeby zapisać program BBO_SETUP.EXE na dysku i uruchomić go później.
   
 3. Po uruchomieniu program przedstawia się:

  Klikamy "Next".
   
 4. Akceptujemy umowę licencyjną

  klikając "Accept".
   
 5. Wybieramy kartotekę programu i nazwę skrótu

  najlepiej dwukrotnie kliknąć "Next".
   
 6. Kończymy instalację

  klikając "Finish".
   
 7. Na pulpicie pojawiła się ikonka . Klikamy w nią i uruchamiamy program:

  Klikamy "Log in to Bridge Base Online".
   
 8. Pojawia się okienko logowania

  Jesteśmy tu pierwszy raz i nie znamy naszej ksywki (User name) ani hasła (Password). Krateczki "Log in as invisible" and "Remember password" pozwalają odpowiednio wejść na serwer BBO w sposób niewidoczny dla innych oraz zapamiętać nasze hasło, tak żeby nie trzeba go było potem wpisywać, wszystko już będzie wypełnione i wystarczy kliknąć w "Log in". Ale na razie klikamy w "New member".
   
 9. Pojawia się okienko do utworzenia nowego użytkownika:

  Obowiązkowe jest podanie ksywki (User name) i hasła (Password). Hasło trzeba drugi raz wpisać w linijce "Confirm password". Pozostałych pól można nie wypełniać, można w ogóle odhaczyć krateczkę "Allow other players to see the information above" (czyli Pozwalaj innym na obejrzenie powyższych informacji), ale wtedy ze mną na przykład nie zagracie, nie każdy lubi anonimy. Na koniec klikamy "OK". Może się zdarzyć, że wymyślona przez nas ksywka jest już używana przez kogoś innego. System poinformuje nas o tym komunikatem "That user name is already taken" i trzeba wymyślić coś innego. Proszę być także przygotowanym na to, że od kliknięcia OK do pojawienia się czegokolwiek może upłynąć dobra minuta.
   
 10. Jeśli wszystko poszło dobrze, to powinno się otworzyć główne okno (Lobby) Bridge Base Online:

  (Na początek jedna uwaga: w całym oprogramowaniu Bridge Base Online NIE stosujemy dwukliku, zawsze klikamy tylko raz. Stąd wynika także, że trzeba uważać, bo już pierwszy klik się liczy.)
  Widać ksywki aktualnie obecnych (tę listę przewijamy dużą czarną strzałką u góry po prawej), sekcję z aktualnościami obok (można ją zgasić przy pomocy przycisku "Hide news"). Dwa rzędy dużych przycisków mają znaczenie:
 11. i na końcu "Vugraph Theatre". Klikamy i wchodzimy do spisu istniejących zarejestrowanych imprez. Nas interesują umieszczone na początku i oznaczone zielonym kolorem przekazy na żywo. Wklikujemy się do wybranego pokoju i kibicujemy.

  I jak to z kibicami jest: możemy oddychać. No, możemy jeszcze używać dostępnych przycisków na dole ekranu: