Polski Związek Brydża Sportowego

Plan powołania i przygotowania reprezentacji Polski open do Drużynowych Mistrzostw Europy 2006 w Warszawie

do wydruku

  

 

  Główną imprezą roku 2006 będą Drużynowe Mistrzostwa Europy w Warszawie, jednocześnie kwalifikacja do Bermuda Bowl 2007 (pierwszych sześć zespołów). Gorzkie wnioski z fatalnego występu reprezentacji open w Estoril nasuwają się same – w związku z wyraźnym obniżeniem się poziomu czołówki i stopnieniem liczby par zawodowych – żadne rozgrywki przeprowadzone systemem demokratycznym, tzn. według zasady kto wygrywa, ten jedzie, nie pozwalają na wyłonienie najsilniejszej aktualnie reprezentacji. Przypominam – do Estoril pojechały pierwsze trzy pary z ubiegłorocznych rozgrywek kadrowych! Zgodnie z decyzją ZG z września ubiegłego roku, potwierdzoną na posiedzenie w grudniu ub. r., reprezentacja zostanie więc powołana przez kapitana-selekcjonera. Jako kapitan-selekcjoner od lat uważnie obserwuję i analizuję wszelkie rozgrywki ligowe, ważne turnieje, mistrzostwa Polski par. Działania te będę intensywnie kontynuował w roku bieżącym. Na ich podstawie zostanie wyselekcjonowana grupa par, która następnie, w okresie luty – lipiec, wystąpi w również obserwowanych, analizowanych i ocenianych startach kontrolno-przygotowawczych. Na ich podstawie wybiorę trzyparową Reprezentację Polski 2006 na DME w Warszawie.

   Chciałbym, aby starty kontrolno-przygotowawcze objęły jak najwięcej silnie obsadzonych imprez międzynarodowych, ostateczne decyzje w tej sprawie będą jednak zależeć od możliwości finansowych związku. Na pewno, najprawdopodobniej w maju, odbędzie się wielorozdaniowy sparing z silną drużyną Francji.

 

   Na każdą z zaplanowanych imprez wyznaczę w odpowiednim czasie imienny skład. 
I w oparciu o uzyskane w nich wyniki oraz prezentowaną przez zawodników formę podejmę w końcu decyzję o konkretnym zestawieniu reprezentacji na DME w Warszawie – w terminie określonym przez regulacje EBL, najprawdopodobniej około 15 czerwca bieżącego roku. Niektóre z wyżej planowanych startów będą miały miejsce po tym terminie, posłużą więc przede wszystkim jak najlepszemu przygotowaniu duetów reprezentacyjnych do mistrzostw w Warszawie.

 

 

Wojciech Siwiec
kapitan-selekcjoner reprezentacji Polski open