Władysław Izdebski, Roman Krzemień

nowość  WSZYSTKO o WIŚCIE  nowość

Nie ulega wątpliwości, że wist jest najtrudniejszym elementem brydża. Każdy przeciętny gracz zna nieźle zasady licytacji, potrafi też z sensem rozgrywać, ale gdy stanie się wistującym, to popełnia błąd za błędem. 
I nie tylko dlatego, że nie potrafi rozumować. Przede wszystkim dlatego, że wist – w stopniu dużo większym niż inne elementy gry – jest grą pary. A gracz często nie ma odpowiednich informacji o karcie partnera bo nie zna aparatu służącego do ich zdobywania.

I tego ma nauczyć Cię ta książka. Składa się ona z dwóch części. Rozdziały nieparzyste – to właśnie przedstawienie nowoczesnego aparatu obrońców. Te rozdziały trzeba przerobić sekwencyjnie, najlepiej razem z partnerem, a przynajmniej konsultować z nim wszystkie ustalenia. Rozdziały parzyste – żebyś nie został przytłoczony nadmiarem wiedzy teoretycznej i miał chwilę oddechu – to zbiór podstawowych schematów zagrań obowiązujących na wiście. Służą one do podniesienia Twojego indywidualnego poziomu, do wyrobienia pewnych nawyków. 
Chodzi o to, żeby pewne zagrania stały się automatyczne, a nie były wymyślane w pocie czoła przy stoliku. Te rozdziały można czytać w dowolnej kolejności, choć oczywiście nic nie szkodzi zachować układ książki.
Końcowy rozdział to 90 problemów do rozwiązania przez Ciebie. Jeśli rozwiążesz co najmniej 70 z nich, możesz odłożyć książkę na półkę, uznając iż nauczyłeś się wystarczająco dużo. Jeśli mniej - odłóż ją na miesiąc, a potem przestudiuj jeszcze raz.


A więc do dzieła.

 

str. 330, twarda oprawa, szyta, cena 35 zł

 

    księgarnia