Władysław Izdebski

 
nowość

Wspólny Język

nowość
 

ćwiczenia z licytacji - część pierwsza

 

Wspólny Język ma niezliczoną liczbę wersji. Niemal każda para ma własną. W tej książce nie będę przekonywał Cię do żadnej z nich, co najwyżej sugerował pewne rozwiązania, które moim zdaniem są lepsze od dotychczasowych.
Zamysłem tej książki jest poszerzenie Twojej wiedzy o mechanizmach licytacji na konkretnych przykładach. W większości przypadków są to rozdania grane przez Was osobiście - w grze towarzyskiej, w rozgrywkach drużynowych, turniejach par. Nie będą to więc wyimaginowane rozważania teoretyczne lecz praktyczne problemy, które zdarzają się nam na co dzień przy brydżowym stoliku.
Pamiętajcie, że w dzisiejszych czasach system licytacyjny jest coraz bardziej skomplikowanym narzędziem. Sprawne posługiwanie się nim wymaga wielu ćwiczeń. System licytacyjny nasycony wieloma konwencjami, sam w sobie nie stanowi klucza do brydżowego mistrzostwa. Nadal najważniejsze są umiejętności techniczne licytowania, wistu i rozgrywki. By je posiąść, trzeba przede wszystkim je zrozumieć. Ustawicznie prowadzone ćwiczenia i dyskusje sprawią, że Twoje zrozumienie brydża będzie coraz pełniejsze.
Celem tej książki jest więc wskazanie ścieżek po których wędrują myśli brydżowego eksperta. Mam nadzieję, że po jej lekturze Twoje myśli także zaczną chodzić po przetartych szlakach, zamiast błądzić po brydżowych meandrach i wertepach.

 

Tego Ci szczerze życzę - Władysław Izdebski

 

 

, cena 23 zł

    księgarnia