Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2010

 

Brydż sportowy

Regulamin Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
I Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

 

do wydruku

 

  1. Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (zwane dalej EOOM) oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (zwane dalej MMM) mają na celu wyłonić reprezentację chłopców oraz dziewcząt  z poszczególnych stref  finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Brydżu Sportowym, MMM mają zaś na celu wyłonić  Mistrzów, Wicemistrzów i II Wicemistrzów Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików na rok 2010.
  2. EOOM i MMM zostaną rozegrane wewnątrz poszczególnych stref.
  3. Podział na strefy w EOOM i MMM według następującego klucza:
    1. Strefa NW - Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Wielkopolskie, Zachodnio-Pomorskie
    2. Strefa NE - Łódzkie, Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie
    3. Strefa SW - Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie, Śląskie
    4. Strefa SE - Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie
  4. W EOOM zostanie rozegrane 40 rozdań podzielonych na cztery 10-rozdaniowe minisesje. W MMM zostanie rozegranych 30 rozdań podzielonych na trzy 10-rozdaniowe minisesje. Turniej będzie rozegrany na tych samych układach kart w MMM oraz EOOM, będą to zresztą te same układy kart w strefach NE, NW, SW i SE.
  5. W EOOM startować mogą wyłącznie pary żeńskie lub męskie.
  6. W EOOM pary męskie i żeńskie grają we wspólnym turnieju.
  7. W EOOM mają prawo startu zawodnicy i zawodniczki z roczników 1992-94, a w MMM pary złożone z zawodników i zawodniczek młodszych.
  8. Od decyzji sędziego głównego nie przysługuje prawo do odwołania się.
  9. Do finału OOM awansuje bezpośrednio 9 par chłopców i 5 par dziewcząt. W dwóch strefach gdzie wystartuje największa liczba par dziewcząt prawo wyjazdu na finały otrzymuje 6 para. W przypadku równej liczby par dziewcząt w dwóch strefach decydować będą kolejno
    1. wyższy wynik pretendujących par na wynikach łącznych EOOM bez podziału na kotły (liczy się wynik procentowy, z rozdań rozegranych przez wszystkie zainteresowane pary).
    2. większa liczba zdobytych punktów kontrolnych w roku ubiegłym
    3. losowanie
  10. We wszystkich turniejach obowiązują przepisy Międzynarodowego Prawa Brydżowego, i Regulamin Zawodów Brydża Sportowego PZBS, a także podstawowe wytyczne Polityki Systemowej PZBS. Wszelkie sprawy nie ujęte w tych dokumentach rozstrzyga sędzia.

 

harmonogram
komunikat org.