CZY UMIESZ ROZGRYWAĆ ?

24.10.2007

Problem 102

 

102. Jak boli głowa, to czwórka kierowa. Właśnie takie panaceum na złe samopoczucie zaserwowaliście sobie z partnerem. N postraszył cię 2-ką karo. Jak udowodnisz, że się nie boisz?

 

 

W 8 3 2

A K 7

A K D 10 3

9 8

-

10 8 6 5 4

W 8 7 6

A K 4

 

 

 

Rozwiązanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozwiązanie:

 

102. Jak boli głowa, to czwórka kierowa. Właśnie takie panaceum na złe samopoczucie zaserwowaliście sobie z partnerem. N postraszył cię 2-ką karo. Jak udowodnisz, że się nie boisz?Ryszard Kiełczewski

 

W 8 3 2

A K 7

A K D 10 3

9 8

-

10 8 6 5 4

W 8 7 6

A K 4

 

102. Rozdanie powinno być łatwe dla Jarka Figlusa. On bowiem niezwykłą estymą darzy 9-ki i 8-ki. A sekwens złożony z takich honorków równoważy w jego bilansie nawet najwyższe figury. Czy tu dostrzegłeś kolejny niezwykły przypadek gry na odwróconą rękę? Jeśli tak, to byle tylko przeciwnicy nie mieli singla w żadnym z czarnych kolorów będziemy przebijali, przebijali, przebijali 5 razy karo wszystkimi atutami z ręki aż jedynymi naszymi atutami pozostanie w stole dziewiątka z ósemką, które zwieńczą dzieło zbożne. Czy wpadłeś na taki pomysł rozgrywki. Oczywiście można inaczej próbując przebić coś czarnego w stole, ale jeśli to zostanie nadbite i atuty zostaną połączone, to coś się będzie musiało udać zarówno w atutach jak i w drugim czarnym kolorze. Nawet nie warto liczyć. Rozgrywka na wykorzystanie 98 w stole jest zdecydowanie lepsza.

 

Ryszard Kiełczewski

[email protected]

 

Rozgrywka
Szkoła