CZY UMIESZ ROZGRYWAĆ ?

26.8.2008

Problem 138

138. . Kontrakt 6 z pozycji W, wist w kiery. Czy istnieje jakiekolwiek niebezpieczeństwo przegrania kontraktu, a jeśli tak, to jak się przed nim zabezpieczysz?

A K D W

10 4

A

9 8 7

A K 7 5 2

W 10 9 8

K 7 6

A 10 9 6

 

 

 

 

Rozwiązanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozwiązanie:

 

138. . Kontrakt 6 z pozycji W, wist w kiery. Czy istnieje jakiekolwiek niebezpieczeństwo przegrania kontraktu, a jeśli tak, to jak się przed nim zabezpieczysz?Ryszard Kiełczewski

A K D W

10 4

A

9 8 7

A K 7 5 2

W 10 9 8

K 7 6

A 10 9 6

138. Jedynym niebezpieczeństwem jest podział kar 4-0 z damą za impasem. Wtedy nie bardzo mamy co zrobić z przegrywającym treflem. By się w pełni zabezpieczyć przed taką przykrością należy zagrać małe karo do waleta. Przygotujemy w ten sposób rozgrywkę na odwróconą rękę – jeśli weźmiemy przy niej 4 piki, kiera, 3 naturalne kara w stole, dwie przebitki kierowe w ręce i dwa trefle, to razem wyjdzie nam coś około dwunastu. To rozdanie kojarzy mi się z niezwykłych powodów – najpierw znalazłem je w literaturze, a potem ktoś je na mnie rozgrywał i to tak jak należy. Kolory były zmienione ale raczej rzadko spotyka się przy stole gracza, który powstrzyma się przed szarpnięciem asa atu. To takie moje małe przesłanie dla wykonawcy tej rozgrywki przy moim stole.

Ryszard Kiełczewski

[email protected]

Rozgrywka
Szkoła