CZY UMIESZ ROZGRYWAĆ ?

30.06.2006

Problem 45

 

45.Rozgrywamy 4 po wiście 9-ką trefl do asa i odwrocie w karo. Po wzięciu lewy w stole zagraliśmy pika do mariasza i wzięliśmy lewę na figurę. Obrońcy dodali po małej blotce w pikach. Jak to należy rozegrać?

   

  K D 9 8 7 2

  6 5

   

  5

  W 10 8 3

   

  A W 10 4

  K D 9 2

   

  K 6

  W 10 4

   

 

 

Rozwiązanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozwiązanie:

 

 

45.Rozgrywamy 4 po wiście 9-ką trefl do asa i odwrocie w karo. Po wzięciu lewy w stole zagraliśmy pika do mariasza i wzięliśmy lewę na figurę. Obrońcy dodali po małej blotce w pikach. Jak to należy rozegrać?

  K D 9 8 7 2

  6 5

   

  5

  W 10 8 3

   

  A W 10 4

  K D 9 2

   

  K 6

  W 10 4

   

 45. Największą szansą oddania tylko jednej lewy pikowej jest ponowne zagranie tego koloru ze stołu. Zagranie na drugiego asa pik w ręce S jest wyraźnie gorsze. As pik jest prawie na pewno w ręce S,Ryszard Kiełczewski bowiem gdyby jego posiadaczem był N zabiłby i grał w karo z nadziej ą na przebitkę u partnera. Wejście mamy tylko karem ale jest to kolor, w którym grozi nam przebitka. Singiel karo jednak jest praktycznie wykluczony, a jeśli mimo wszystko tak było, to zawsze przegramy kontrakt. Zatem chodzi o to, by zabezpieczyć się przed dubletonem karo i trzecim asem pik w ręce S. By wygrać przy takim układzie powinniśmy wcześniej zagrać na przerwanie komunikacji pomiędzy rękami przeciwników. A komunikację mogą oni mieć wyłącznie kolorem kierowym. Należy zatem zagrać w kiera, kolejne karo wziąć w stole i ponownie zagrać stamtąd pika.

 

 

Ryszard Kiełczewski

[email protected]

Rozgrywka
Szkoła