CZY UMIESZ ROZGRYWAĆ ?

31.3.2007

Problem 73

 

73. Rozgrywasz 6 po licytacji:

 

W

N

E

S

1 BA

3

4

Pas

4

5

6

Pas

Pas

Pas

   

W 5

A K 9 8 5 2

 

A K 10

W 9 8 4 3 2

 

K W 4 3

5

 

K W 6 3

-

 

 

N – szczęśliwie dla nas - zaatakował asem trefl. Zagrałeś kiera do asa i N nie dołożył do koloru wyrzucając karo. Zrzuciłeś karo na króla trefl. Następnie do zagranej blotki pik N dołożył damę. Jak wykorzystasz uśmiech fortuny, która w tym rozdaniu ci sprzyja?

 

Rozwiązanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozwiązanie:

 

73. Rozgrywasz 6 po licytacji:

 

W

N

E

S

1 BA

3

4

Pas

4

5

6

Pas

Pas

Pas

   

N – szczęśliwie dla nas - zaatakował asem trefl. Zagrałeś kiera do asa i N nie dołożył do koloru wyrzucając karo. Zrzuciłeś karo na króla trefl. Następnie do zagranej blotki pik N dołożył damę. Jak wykorzystasz uśmiech fortuny, która w tym rozdaniu ci sprzyja?Ryszard Kiełczewski

 

 

 

W 5

A K 9 8 5 2

 

A K 10

W 9 8 4 3 2

 

K W 4 3

5

 

K W 6 3

-

 

 

73. Ręka N nie stanowi chyba tajemnicy dla ciebie? Siedem kar, pięć trefli i singlowa dama pik. Nawet gdyby przez przypadek N wykonał fałszywą zrzutkę z D10, to i tak, aby wykorzystać kolor pikowy musisz zagrać pozostałą figurę pik z dziadka pożerając własnego waleta. Jeśli N nie doda do koloru ekspasujemy 10-kę pik. Po jej położeniu jeszcze tylko trzeba ominąć małą pułapkę związaną z rozegraniem atutów. Należy przebić wysokim kierem, po to by 10-kę można będzie przejąć waletem. Inaczej mimo szczęścia nam w tym rozdaniu dopisującego przegralibyśmy na samobójczym skrócie.

Ryszard Kiełczewski

[email protected]

 

Rozgrywka
Szkoła