CZY UMIESZ ROZGRYWAĆ ?

30.7.2007

Problem 89

 

89. W założeniach obie po partii N otworzył blokiem 2 – dwukolorówka kiery i inny. Ostatecznie wylądowałeś w kontrakcie 7 . Jak to będziesz rozgrywał po wiście królem kier?

 

A K 10 2

6 5

 

A 8

W 9

 

A K D

8 7 5 3

 

A 10 9 8

K D 4 3 2

 

 

 

Rozwiązanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozwiązanie:

 

 

89. W założeniach obie po partii N otworzył blokiem 2 – dwukolorówka kiery i inny. Ostatecznie wylądowałeś w kontrakcie 7
Jak to będziesz rozgrywał po wiście królem kier?

 Ryszard Kiełczewski

A K 10 2

6 5

 

A 8

W 9

 

A K D

8 7 5 3

 

A 10 9 8

K D 4 3 2

 

 

89. Kolorami N są niewątpliwie kolory starsze. Wynika to nie tylko z długości w kolorach nietreflowych w naszej ręce, ale także z symulacji przydziału punktów. Dwukolorówka złożona z kar i kierów dawałaby N nędzne 6 punktów w longerach. Wygranie kontraktu będzie możliwe wyłącznie wtedy kiedy ustawimy N w przymusie pikowo –kierowym. Aby to wyegzekwować musimy doprowadzić do czterokartowej końcówki, w której w ręce będziemy trzymali AK10 w pikach i jakąś zbędną kartę, a w stole dwa piki, waleta kier i fortę w karach lub treflach. Problem w tym jak do takiej końcówki doprowadzić? Trzeba założyć podział trefli 3-1 z trójką u S. Przy podziale 4-0, a także 2-2 nie sposób zrealizować potrzebną końcówkę. W tej sytuacji zagrywamy asa trefl (obie figury w dziadku będą konieczne dla zachowania komunikacji), a następnie trzy razy w karo. Przechodzimy figura trefl do stołu i przebijamy karo przy okazji odblokowując kolor treflowy. Teraz pozostałą figura do stołu i trefle do spodu. Czy tak rozegrałeś?

   Ryszard Kiełczewski

[email protected]

 

Rozgrywka
Szkoła