PZBS organizacją pożytku publicznego

Zostań donatorem polskiego brydża


Szanowni Państwo!


Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Polski Związek Brydża Sportowego jest organizacją pożytku publicznego, a to oznacza, że możesz wesprzeć działalność PZBS poprzez wpłatę 1% swoich podatków na rzecz Polskiego Związku Brydża Sportowego.Uzyskane pieniądze zostaną podzielone - 50% wpłaty będzie wykorzystane przez PZBS, przede wszystkim na rozwój brydża młodzieżowego, 50% wpłaty wróci do tego WZBS, na terenie którego wpłacający podatnik mieszka.


Krok 1. Jak obliczyć swój podatek za 2009 rok?
Wszystko o PIT-ach rocznych 2009 - roczne rozliczenie PIT: deklaracje, ulgi, odliczenia, zwrot - na wielu stronach internetowych, m.in.: http://www.pity2009.com/. Tamże bezpłatny program do PIT-ów 2009.


Krok 2. Wypełnij PIT


Krok 3. Jak wpłacić 1% podatku?

Od ubiegłego roku wystarczy jedynie w formularzu PIT wpisać nazwę i numer KRS organizacji, której chcemy przekazać 1% swojego podatku. Resztą zajmie się już urząd skarbowy.

 

Nie trzeba nic wpłacać, ani czekać na zwrot podatku!
Wystarczy tylko podać dane organizacji w formularzu.

W tym roku w zeznaniach podatkowych za 2009 została wyodrębniona rubryka, w której podatnik może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na dystrybucję środków gromadzonych przez OPP (np. na konkretny cel).

Dodatkowo podatnik może zdecydować czy do organizacji pożytku publicznego mają zostać przekazane jego dane, tj. imię, nazwisko, adres oraz wysokość przekazanej kwoty.


Krok 4. Dane naszego Związku wymagane w wypełnianym formularzu PIT:

Polski Związek Brydża Sportowego
KRS 0000219753

Wszelkie szczegóły dotyczące wpłaty 1% podatku m.in. na stronach:
http://www.pozytek.ngo.pl/
http://www.jeden-procent.eu/

 

Dane naszego Związku na stronie Organizacji Pożytku Publicznego:
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=46619

 

Podatnik na dokonaniu takiej wpłaty ani nie zyskuje, ani nie traci. Zyskać mogą jedynie organizacje, którym przekażesz Twój 1%. To sposób na samodzielne decydowanie przez podatników o przeznaczeniu ich podatków.

Nasza brydżowa młodzież liczy na Państwa pomoc

 

ZG PZBS
Rada Związku PZBS