Mistrzostwa Wielkopolski Par na impy

Turniej par o Puchar Gazety Wyborczej
Turniej par o Puchar Radia Merkury

Poznań, 8 lutego 2004


Wyniki:

  eliminacje  Finał o Puchar Gazety Wyborczej Turniej o Puchar Radia Merkury
Z Gazety Wyborczej:

"W Mistrzostwach Wielkopolski Par, które odbyły się w poznańskim Starym Browarze wzięło udział 112 zawodników. Ostatnio koncentrujemy się na organizacji imprez dla Wielkopolan, bo okazuje się, że w naszym województwie mnóstwo osób gra w brydża - powiedział prezes Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego Olgierd Rodziewicz-Bielewicz. Turniej nabrał międzynarodowego charakteru dzięki Julesowi Polakowi. Jules jest Francuzem i na co dzień mieszka w Monaco. Przez dwa tygodnie był w Polsce, a drogę na turniej w Starym Browarze odnalazł dzięki internetowi.

Po rozegraniu sesji eliminacyjnej, gracze zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich grała o Puchag Gazety Wyborczej a druga - o Puchar Radia Merkury.

Puchar Gazety Wyborczej wywalczyła para Małecki-Wichtowski, Puchar Radia Merkury zdobył duet Andrzej Choniawko - Robert Karanowski.

Medale Mistrzostw Wielkopolski otrzymali: złoty - Mirosław Małecki i Marek Wichtowski, srebny - Michał Dembiński i Piotr Walczak, brązowy - Roman Kujawski i Stanisław Michałowski.Wśród juniorów najlepsi byli Paweł Jassem i Bartosz Onisk. W klasyfikacji mikstów najlepsi byli Grażyna i Piotr Busse.