Kadra Open 2008

wyniki kadry B fotoreportaż 3 fotoreportaż 4
wyniki I etapu fotoreportaż 1 fotoreportaż 2 ust. regulaminowe harmonogram

zgłoszenia

1. W rozgrywkach kadrowych mogą brać udział tylko członkowie PZBS, na których nie ciąży żadna kara dyscyplinarna i którzy mają uregulowane wszystkie sprawy finansowe wobec PZBS.

2. Rozgrywki teamowe: team składa się z dwóch par.

3. Kadra jest otwarta (kadra B) i może wystartować dowolna liczba teamów. Formuła rozgrywek jest zbliżona do systemu "Bermuda Bowl". W momencie gdy zostaje 8 teamów zaczyna się faza "knock-out" (ćwierćfinał, półfinał, finał), ale patrz pkt. 4.

4. Pierwsze rozgrywki odbędą się w dniach 25-27 stycznia.
    a) W przypadku zgłoszenia dużej liczby teamów faza knock-out może rozpocząć się już od 16 teamów, a mecze półfinałowe i finał mogą być przesunięte na poniedziałek i wtorek (28 i 29 stycznia).
    b) W przypadku zgłoszenia niewielkiej liczby teamów faza knock-out może rozpocząć się od półfinałów.

5. Zgłoszenia teamów do tej rundy rozgrywek kadrowych do dnia 20 stycznia pod adres:
[email protected]


6. Zwycięzca zmierzy się z aktualną reprezentacją Polski: Gawryś-Chmurski, Jassem-Martens (zwycięzcy ostatnich rozgrywek kadrowych) w uzgodnionym przez oba teamy terminie.

Obecne obowiązki zawodowe niestety nie pozwalają kol. Bartoszowi Chmurskiemu na pełne zaangażowanie się w przygotowania do Drużynowych Mistrzostw Europy 2008 i Olimpiady Open 2008.

W związku z powyższym kol. Bartosz Chmurski zrezygnował z reprezentowania barw Polski.

Życzymy mu sukcesów na niwie zawodowej.

 

W związku z rezygnacją kol. Chmurskiego supermecz nie odbędzie się, a aktualny team pretendentów Jacek Kalita, Piotr Tuszyński, Piotr Lutostański, Krzysztof Kotorowicz jest reprezentacją Polski.

 

Piotr Walczak

trener-selekcjoner kadry open


7. Zwycięski team (reprezentacja A) jest oficjalną reprezentacją Polski i w pierwszej kolejności ma prawo reprezentować Polskę na oficjalnych zawodach, na które zapraszana jest reprezentacja Polski.

8. Kolejne i ostatnie otwarte rozgrywki (kadra B) odbędą się 27-28 marca (czwartek-piątek). Zwycięzca kadry B rozegra mecz z reprezentacją A. W kadrze B można zagrać w nowych składach, ale nadal mogą grać tylko dwie pary.

9. Zgłoszenia do kadry B nie później niż do 20 marca.

10. Kolejny team pretendentów może zgłosić już tylko ZG PZBS.

11. Zwycięzca ostatniego meczu będzie reprezentacją na 49. Drużynowe Mistrzostwa Europy, 14-28 czerwca, Pau, Francja.

12. Trzecią parę powołuje ZG PZBS.

13. Wpisowe do styczniowej kadry wynosi 400 zł od teamu (ulgi nie przysługują). Wysokość wpłaty potencjalnych pretendentów w dalszej fazie rozgrywek będzie zależna od: siły teamu (sumy posiadanych WK) na zasadzie im silniejszy team, tym opłata mniejsza. Przy WK temu = 72 (4 x 18) wpisowe wynosi 800 zł. Za każdy WK poniżej dodatkowa opłata wynosi 10 zł.

14. Koszty dojazdu i pobytu kadry B pokrywają uczestnicy.

15. PZBS pokrywa koszty dojazdu i pobytu aktualnej reprezentacji oraz teamu pretendentów.

16. Szczegółowy harmonogram każdego etapu zawodów oraz ustalenia regulaminowe zostaną podane po zamknięciu terminu zgłoszeń teamów.

17. Mecz finałowy pierwszej kadry wynosić będzie 48-72 rozdania. Mecz pomiędzy reprezentacją A a drużyną pretendentów - 60-80 rozdań.